„Креативна чаролија”

Advertisements

ЈОШ ЈЕДАН РАД У НИЗУ!

РЕЗУЛТАТИ ЕДУКИНОГ КОНКУРСА ЧАС ЗА УГЛЕД 2017.

 

НАГРАЂЕНИ РАДОВИ

РАЗРЕДНА НАСТАВА

 

ПРВА НАГРАДА

Даница Коцевска и Славојка Милошевић, „Кад порастем, бићу научник” (пројектна настава, тематски дан), ОШ „Михајло Пупин”, Ветерник

ДРУГА НАГРАДА

Звонимирка Јовичић,„Зависност разлике од промене умањиоца” (Математика), ОШ „Моша Пијаде”, Жагубица

ТРЕЋА НАГРАДА

1. Младен Глигоријевић, „Основне карактеристике течности” (Природа и друштво), ОШ „Горан Остојић”, Јагодина

2. Љиљана Спасић, „Дељење збира и разлике бројем” (Математика), ОШ „Коста Стаменковић”, Српски Милетић

           

ПРЕДМЕТНА НАСТАВА

ПРВА НАГРАДА

Даница Гавриловић, „Програм за техничко цртање SketchUp”, ОШ „Светозар Марковић Тоза”, Нови Сад

ДРУГА НАГРАДА

1. Мр Маја Анђелковић Шегуљев, „Пример комбиновања метода у настави” (Интегративна метода у настави заснована на корелацији: Биологија, Српски језик, Математика, Физика / Познавања природе, Ликовна култура, Музичка култура, Информатика), ОШ„Свети Сава”, Београд

2. Снежане Богићевић, „Питагорина теорема“, ОШ „Јован Дучић”, Београд

ТРЕЋА НАГРАДА

1. Ксенија Драгаш, „Мерење – систематизација”, ОШ „Ђура Јакшић”, Чуруг

2. Лидија Ђоковић (Стефановић), „Деца Иве Андрића”, ОШ „Јошаничка Бања”, Јошаничка Бања

СПИСАК РАДОВА КОЈИ ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНИ У ЗБОРНИКУ

РАЗРЕДНА НАСТАВА

ПРВИ РАЗРЕД

1. Ива Љубисављевић Кајгановић, „Живот у шуми” (Свет око нас), ОШ „Вук Караџић”, Ниш

2. Весна Лазаревић, „Дани у седмици” (Свет око нас), ОШ „Боривоје Ж. Милојевић”, Крупањ

3. Марија Миловановић, „Основне и изведене боје” (Ликовна култура), ОШ „Стефан Немања”, Ниш

4. Татјана Дуганчић, „Речи супротног значења” (Српски језик), Школа за основно образовање одраслих, Сомбор

5. Лидија Вељковић, „Музичке звечке од рециклираног материјала” (Ликовна култура), Основна школа „Никодије Стојановић Татко”, Прокупље

6. Ружица Вукелић, „Опет креће пролеће” (интегративна настава), ОШ „Никола Тесла”, Кљајићево

7. Александра Симаковић, „Прољеће” (интегративна настава), ОШ „Свети Сава”, Добој, Република Српска

8. Зорица Алексић, „Глас и штампано слово Аа”, обрада (Српски језик), ОШ „13. октобар”, Ћуприја

9. Јелена Коштица и Ивана Милошевић, „Буди кустос” (Ликовна култура), Београд

10. Данијела Радовановић, „Бројеви до 10” (Математика), ОШ „Младост”, Врњци

11. Јелена Ивановић, „Сабирање и одузимање” (Математика), ОШ „Горачићи”, Горачићи

12. Миомир Дејановић,„Сабирање, сабирци, збир“ (Математика), ОШ „Светозар Марковић”, Врање

13. Сузана Врачар, „Сабирање и одузимање бројева до 20” (Математика), ОШ „Алекса Шантић”, Калуђерица
ДРУГИ РАЗРЕД

1. Мирјана Цветковић, Наташа Богдановић, „Рециклажа путем Skype-а”(Свет око нас), ОШ „Свети Сава” Суботинац, ОШ „Јован Јовановић Змај”, Алексиначки Рудник

2. Катарина Милановић, „Саобраћај” (тематски дан), ОШ „13. октобар”, Ћуприја

3. Ђурђица Стојковић, „Животиње се различито хране” (Свет око нас), ОШ „Joван Поповић”, Сусек

4. Јелена Ђорђевић, „А. С. Пушкин, Бајка о рибару и рибици” (Српски језик), ОШ „Милић Ракић Мирко”, Прокупље

5. Мр Мирјана Лончаревић, „Мерење времена” (Свет око нас, Математика), ОШ „Свети Сава”, Суботица

6. Сњежана Максимовић, „Штампана и писана слова латинице L l, LJ lj”(Српски језик), ОШ „Свети Сава”, Добој, Република Српска

7.  Јелена Бабић, „Геометријска тела” (Математика), ОШ „Милић Ракић Мирко”, Доње Кординце, Прокупље

8. Лидија Вељковић, „Таблично дељење”(Математика), ОШ „Никодије Стојановић Татко”, Прокупље

9. Миа Творек,„Множење броја 5 и бројем 5”, ”(Математика), ОШ „Лазар Суботић”, Земун

10. Николаје Паулица, „Непознати сабирак” ”(Математика), ОШ „Лазар Суботић”, Земун
ТРЕЋИ РАЗРЕД

1. Татјана Попов, Мали Принц (Српски језик), ОШ „Доситеј Обрадовић”, Опово, ИО „Олга Петров”, Баранда

2. Аленка Орешчанин, Себични џин (тематски дан: „Препознај лоше– промени се”),ОШ „Марија Трандафил”, Ветерник

3. Милица Вујовић, „Шта је то што покреће” (Природа и друштво), ОШ „Васа Пелагић”, Београд

4.Младен Глигоријевић, „Основне карактеристике течности” (Природа и друштво), ОШ „Горан Остојић”, Јагодина

5. Јелена Ивановић, „Правилан изговор гласова ч, ћ и џ, ђ” (Српски језик), Основна школа „Горачићи”, Горачићи

6. Марина Кукић, „Илузија простора” (Ликовна култура), ОШ „Горња варош”, Земун

7. Марија Симеуновић, „Радујмо се снегу” (Музичка култура), ОШ „Младост”, Нови Београд

8. Тања Караџић, „Абаџија” (Народна традиција), ОШ „Посавски партизани”, Обреновац

9. Миланка Лалић, „Орнамент” (Ликовна култура), ОШ „Мирослав Антић”, Ниш

10. Сузана Миљковић, „Разговор с поштовањем” (Час одељењског старешине), ОШ

„Краљ Петар I”, Ниш

11. Јелена Малиновић, „Вода и друге течности” (Природа и друштво), ОШ „Вук Караџић”, Врање

12. Марина Праизовић, „Народна прича Кад сам био стар човек” (Српски језик), ОШ „Стефан Дечански”, Београд

13. Љиљана Спасић, „Дељење збира и разлике бројем” (Математика), ОШ „Коста Стаменковић”, Српски Милетић

14. Звонимирка Јовичић,„Зависност разлике од промене умањиоца” (Математика), ОШ „Моша Пијаде”, Жагубица

15. Наташа Ненин, „Од играчке до рачунара – Програм за писање MS Word”, ОШ „Др Александар Сабовљев”, Ечка
ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

1. Слађана Петровић, „Основно и пренесено значење речи” (Српски језик), ОШ „Исидора Секулић”, ШООО, Обреновац

2. Весна Лазаревић, „Подела живог света, упознавање са биологијом у 4. разреду” (Природа и друштво и еколошка секција), ОШ „Боривоје Ж. Милојевић”, Крупањ

3. Иван Шарчевић, „Рад – свесна човекова активност” (Природа и друштво), ОШ „Бановић Страхиња”, ШООО „Обреновац”, Обреновац

4. Гордана Бубало, „Рене Гијо, Бела Грива” (Српски језик), ОШ „Стеван Алексић”, Јаша Томић

5. Виолета Марјановић, „Луис Керол, Алиса у земљи чуда” (Српски језик), ОШ „Никодије Стојановић Татко”, Прокупље

6. Гордана Вучинић, „Придеви” (Српски језик), ОШ „Јован Цвијић”, Зубин Поток

7. Слађана Целић, „Национални паркови Србије” (Природа и друштво), ОШ „Олга Милошевић”, Смедеревска Паланка

8. Весна Ђорђевић, „Обнављање градива уз 6 шешира” (Музичка култура), ОШ „Вук С. Караџић”, Старчево

9. Миланка Лалић, „Заменице” (Српски језик), ОШ „Мирослав Антић”, Ниш

10. Даница Коцевска и Славојка Милошевић, „Кад порастем, бићу научник” (пројектна настава, тематски дан), ОШ „Михајло Пупин”, Ветерник

11. Снежана Милошевић, „Управљање роботом, управљање знањем…” (тематски дан), OШ „Драгиша Луковић Шпанац”, Крагујевац

12. Љиљана Арсенијевић и Предраг Аритоновић, „Направићу, поклонићу” (Ликовна култура), ОШ „Никодије Стојановић Татко”, Прокупље

13. Лидија Виденовић, „Основи здравог живљења”(Природа и друштво),

ОШ„Јелица Миловановић”, Сопот

14. Снежана Влајковац, „Писање бројева” (Српски језик), ОШ „Мара Јанковић”, Кусић, Република Српска

15. Снежана Пјевчевић, „Рад на тексту Храбра мајка”, (Српски језик), ОШ „Свети Сава”, Рогатица, Република Српска
КОМБИНОВАНА ОДЕЉЕЊА

1. Биљана Андрић, „Множење бројем 8 и Друг другу” (Математика и Српски језик, други и четврти разред), ОШ„Мића Станојловић”, Коцељева

2. Александра Филиповић и Звонимирка Јовичић (четвороразредно комбиновано одељење): 1. разред: „Карактеристичне животиње у окружењу (изглед, станишта, начин живота, брига о њима)”; 2. разред: „Човек као део живе природе и његова улога у очувању природне равнотеже”; 3. разред: „Животне заједнице и међусобни утицаји у животној заједници”;4. разред: „Рад, производња, потрошња и одрживи развој” (увидети везе између коришћења ресурса, примењених технологија и одрживог развоја), ОШ „Моша Пијаде”, Жагубица, одељење у Изварици

3. Јелена Бабић, Јелена Марјановић, „Бајке и басне” (Српски језик), ОШ „Милић Ракић Мирко”, Прокупље, издвојено одељење Доње Кординце

4.Милена Крстић(комбиновано одељење 2. и 4. разреда): 2. разред: „Текстуални задаци са множењем и дељењем”(утврђивање); 4. разред:„Просте и сложене реченице” (утврђивање), ОШ„Милисав Николић”, Божевац


ПРЕДМЕТНА НАСТАВА

СРПСКИ ЈЕЗИК

1. Валентина Мујичић (Српски језик), Андреа Рапчак (Енглески језик) и Татјана Таталовић (Немачки језик), „Црвенкапа у свету временских реченица”, ОШ „Иса Бајић”, Кула

2. Татјана Крповић, „Милорад Павић, Предео сликан чајемОШ „Миливоје Боровић”, Мачкат

3. Драгана Стевановић (Српски језик), Снежана Ивановић (Музичка култура) и Стефан Пешић (Верска настава), „Бадњи дан и Божић”,ОШ „Милић Ракић Мирко”, Прокупље

4. Лидија Ђоковић (Стефановић), „Деца Иве Андрића”, ОШ „Јошаничка Бања”, Јошаничка Бања

5. Марија Петровић, „Народна песма Почетак буне против дахија”, ОШ„Јован Јовановић Змај”, Алексиначки Рудник

6. Мр Маја Анђелковић Шегуљев, „Пример комбиновања метода у настави” (Интегративна метода у настави заснована на корелацији: Биологија, Српски језик, Математика, Физика / Познавања природе, Ликовна култура, Музичка култура, Информатика), ОШ„Свети Сава”, Београд

7. Биљана Комарица (Српски језик), Драгана Новковић (Српски језик), Мирјана Јечменица (Математика и рачунарство) и Слободан Делић (Историја),„Свети Сава и Немањићи”, ОШ „Бранко Радичевић”, Прибој

8. Светлана Дробњак, „Корелативни приступ превенцији вршњачког насиља путем одломка из романа Очеви и оци,ОШ „Бранко Радичевић”, Нови Београд

9. Славиша Шушулић, „Правописно путовање”, ОШ „Синиша Јанић”, Власотинце

10. Соња Ђорђевић и Весна Миленовић,„Како биљке добијају имена”(Српски језик,Биологија), ОШ „Вук Караџић”,Житковац

11. Вишеслава Налчић и Ивана Љубић,„Житије Ајдук Вељка Петровића Вука Стефановића Караџића”,ОШ „Душан Јерковић”Рума

12. Татјана Јеремић,„Акценат”  ОШ „Мића Станојловић”, Коцељева

13. Бојана Анђелић,„Наставна обрада романа Мој дека је био трешња Анђеле Нанети“, ОШ „Марија Трандафил”, Ветерник

14. Јелена Антић, „Иво Андрић, Аска и вук”, ОШ,„Мирко Јовановић”, Крагујевац

15. Олгица Спасојевић, „Конгруенција“, ОШ „Петар Лековић”, Пожега

16. Олгица Спасојевић, „Потенцијал“, ОШ „Петар Лековић”, Пожега

17. Миљана Степаноски, „Поруке романа Мали Принц”, ОШ „Змај Јова Јовановић”, Београд

18. Драгана Стевановић и Јасмина Џипковић, „Гласовне промене”, ОШ „Милић Ракић Мирко”, Прокупље

19. Ивана Ковачевић, „Приповетка Мост на Жепи Иве Андрића”, ОШ,,Др Драган Херцог”, Београд

20. Бојана Меловић,„Мисија Ћирила и Методија”, ОШ „Живко Љујић”, Нова Варош

21. Саша Чорболоковић, „Писмо Деда Мразу”, ОШ „3. октобар“, Бор

22. Наташа Кљајић, Савски фејсбук – писање писма, 5– 8 разред (рад у истуреном одељењу), ОШ „Бранко Радичевић“, Прогар

23. Биљана Вукмановић, „Народна епска песма Женидба краља Вукашина”, ОШ „Југославија”, Бар (Црна Гора)

24. Севлета Арнаутовић, „Пјесма о куји Сергеја Јесењина”, ОШ „Вражићи”, Челић (Босна и Херцеговина)
ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

1. Ана Јовић, „AncientGreekTheatre”, ОШ „Дуле Караклајић”, Лазаревац

2. Катарина Андрејевић, „BetweentheLines”, ОШ „Станислав Сремчевић”, Крагујевац

3. Драгана Павловић, Мирјана Дамљановић, „ImRestaurant / CanItakeyourorder?”, ОШ ,,Павле Савић”, Београд

4. Жана Салопек и Драгана Лазић, „Климатске промене– Climate Changes” (Енглески језик, Биологија), ОШ „Татомир Анђелић”, Мрчајевци

5. Наташа Ускоковић, Љиљана Стајковић, Јелена Симоновић, Јелена Филиповић, Данијела Ђорђевић, „PlanningaBusinessTrip”, „9. октобар”, Прокупље
ФРАНЦУСКИ ЈЕЗИК

1. Марко Груичић, Unité I Bilan –QuizОШ „Вук Караџић”, Кладово
НЕМАЧКИ ЈЕЗИК

1, Бранка Огњановић, Deutsche Erfindungen, ОШ „Душан Тасковић Срећко”, Сићево
ИСТОРИЈА

1.Марјан Михајловић, „Исламски свет у раном средњем веку”, ОШ „Мирослав Антић”, Ниш

2.Весна Костић, „Основне одлике праисторије”ОШ „Јован Дучић”, Нови Београд

3.Љиљана Дукић Рајковић, Катарина Алексић, „Први српски устанак;  Презентације на мрежи – приказ резултата истраживања у форми осе времена, у web 2.0 алату MyHistro (Историја, Информатика и рачунарство), ОШ „Бранислав Нушић”, Београд
ГЕОГРАФИЈА

1. Савица Ђурђевић, „Појам завичаја, географски положај”, ОШ „Душан Тасковић Срећко”, Сићево

2. Тања Парезановић, „Географски положај, границе и величина, хоризонтална и вертикална разуђеност; клима, биљни свет и воде на копну Јужне Европе”, ОШ „Иво Андрић”, Београд
БИОЛОГИЈА

1. Биљана Михаиловић и Катарина Чутовић, „Категорије заштићених природних добара – Национални паркови” (Биологија, Географија), ОШ „Танаско Рајић“, Чачак

2. Александра Иконов, „Понављање наставних јединица: Климатске промене: Ефекат стаклене баште; Оштећења озонског омотача; Киселе кише; Сушење шума”, ОШ „Марија Бурсаћ”, Београд

3. Ања Срећковић, „Ћелија: величина, облик, основна грађа”, ОШ „Мирко Јовановић“, Крагујевац

4. Драгица Јеремић, „Скривеносеменице”, Лугавчина, Смедерево

5. Славољуб Тоскић, „Живот у капи воде – посматрање слаководних праживотиња под микроскопом”, ОШ „Бранко Радичевић”, Бор

6. В. Милетић, А. Трифковић, С. Нецков, „Цвет – делови цвета, једнополан и двополан цвет, цваст”, ОШ „Михајло Пупин”, Ветерник
МАТЕМАТИКА

1. Снежане Богићевић, „Питагорина теорема“, ОШ „Јован Дучић”, Београд

2. Бранкице Петковић, „Графичко представљање статистичких података“, ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар”, Књажевац

3. Душице Марковић, „Површина круга“, ОШ „Стефан Немања”, Ниш
ФИЗИКА

1. Др Милица Матић (Енглески језик) и Анђа Поповић (Физика), „Успостављање везе између силе, масе тела и убрзања.II Њутнов закон”, ОШ „Јован Дучић”, Нови Београд

2. Биљана Живковић, „Полуга, моменат силе.Равнотежа полуге и њена примена”, ОШ „Вук Стефановић Караџић”, Крагујевац

3. Ксенија Драгаш, „Зависност пређеног пута од времена кретања”, ОШ „Ђура Јакшић”, Чуруг

4. Ксенија Драгаш, „Мерење – систематизација”, ОШ „Ђура Јакшић”, Чуруг

5. Петрана Јаковић, „Топлотно ширење тела. Мерење температуре тела”, ШООО, Сомбор

6. Петрана Јаковић, „Светлосне појаве кроз огледе”ШООО, Сомбор

7. Марина Андријевић Петровић, „Енергија и њени извори”, ОШ „Југославија”, Бар (Црна Гора)
ТЕХНИЧКО И ИНФОРМАТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ

1. Даница Гавриловић, „Програм за техничко цртање SketchUp”, ОШ „Светозар Марковић Тоза”, Нови Сад

Честитам, драги моји!

 

 

РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА

ТРЕЋЕГ РЕПУБЛИЧКОГ ФЕСТИВАЛА „РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА“ – НИШ

 

 

На овогодишњи конкурс Учитељског друштва Ниш, који је расписан поводом одржавања Фестивала „Ризница талената“ пристигло је близу 5 500 радова из читаве Србије, у свим категоријама.

 

ПОЕЗИЈА

 

Старији узраст:

 

1.место Марко Марин 8.р. ОШ „ Бранко Рaдичевић“– Нови Београд (ментор:Светлана Дробњак)

2.место Данијела Томовић 8.р. ОШ „Милунка Савић“- Витановац, Краљево (ментор:Јасмина Стевановић)

3.место Симона Дина Новаковић 6.р. ОШ „Бранко Радичевић“ –Нови Београд (ментор:Тања Маљоковић,школски библиотекар)

 

ПРОЗА

 

Старији узраст:

 

1.место Марко Јовановић 7.р. ОШ „Старина Новак“-Београд (ментор: Марија Марковић)

2.место Анђелија Радосављевић 7.р. ОШ „Татомир Анђелић“-Мрчајевци (ментор:Весна Обрадовић Вучићевић)

3.место Милица Пејатовић 8.р. ОШ „Стевица Јовановић “ – Панчево (м:Слађана Гагић)

 

Похвале:Ана Милосављевић, Никола Станковић ОШ „Бранко Радичевић“-Нови Београд (м:Светлана Дробњак)

Школе које су се пласирале у финале и стекле могућност да се боре за ласкаву титулу „најбоља школа“ Фестивала, су:

 

  1. ОШ „Вук Караџић“ – Књажевац
  2. ОШ „Десанка Максимовић“ – Косовска Каменица
  3. ОШ „Дубрава“ – Књажевац
  4. ОШ „Змај Јова Јовановић“ – Београд
  5. ОШ „Ратко Павловић Ћићко“ – Прокупље
  6. ОШ „Цар Константин“ – Ниш

 

Напомена: Уколико нека од наведених школа није у могућности да присуствује финалу 20.5.2017.год. следеће школе имају могућност да буду финалисти, и то овим редоследом:

 

  1. ОШ „Бранко Миљковић“ – Ниш
  2. ОШ „Његош“ – Ниш
  3. ОШ „Милунка Савић“ – Краљево, Витановац
  4. ОШ „Бранко Радичевић“ – Београд

 

У финалу „Креативне чаролије”

Драги моји,

У финале „Креативне чаролије” пласирали су се Катарина Алексић, Митра Јовановић и Андреј Милосављевић – у категорији литерарног стваралаштва.

За титулу најбољег образовног филма такмичиће се наше остварење „Књига не трпи нечитање”.

Поносна сам на своје ученике, колеге и сараднике!

“Кроз мећаву”, Петар Кочић

Погледајте занимљиву презентацију о тексту.  Потребно је да се поделите у седам   група: Природњаци, Биографи, Лексиколози, Књижевници, Сликари, Стилисти, Физичари.…

Source: “Кроз мећаву”, Петар Кочић